Zájezd z portálu Miklastour.cz

SANTIAGO DE COMPOSTELA - už jen 6 volných míst!!

Kód: 070912
Termín: 07.09.2012 - 19.09.2012
Cena: 9 690,- Kč

Pouť jako fenomén 21. století vnímám jako hlad po duchovních hodnotách a mnozí to tak jistě nebo jen podvědomě cítí, a tak se vydávají na pěší putování. Ne vždy se však jejich představy kryjí s realitou, to se však dá zjistit, jen když vyjdeme na cestu. Nabízíme putování k jasnému cíli, obnáší to však i hledání sebe sama. možná i smyslu svého života, a to vše uprostřed krásné španělské krajiny na tzv."Francouzské středověké poutní cestě" do Santiaga. Pouť skýtá nepřeberné množství překvapení a nejvíce, když překvapujete sebe sama v tom nejlepším slova smyslu. Společně půjdeme pěšky posledních 100-130 km před Santiagem, když vyjdeme z benediktinského kláštera Samos. Bude nás doprovázet náš autobus, takže pokud by někdo ze zdravotních důvodů nemohl jít dál, svezeme jej. Putování je v rovinatém kraji lemovaném eukalyptovými háji, takže není příliš namáhavé. Setkáte se s poutníky z celého světa.
Vydejme se tedy za svatým Jakubem! Věřím, že to bude také cesta do nitra naší duše!

Program zájezdu:
1.den: odjezd ve 12.15 hod. z Olomouce - MHD naproti pošty u vlak. nádr., ve 13.00 hod. z Prostějova - CK Miklas Tour, Pešinova 21, ve 13.45 hod. z Brna - zastávka MHD vedle Vaňkovky u Zvonařky (roh. ul. Trnitá a Opuštěná). Další nástupy dle dohody. Dále přes Vídeň nočním přejezdem do Nice (příp. Cannes).

2.den: prohlídka Nice (příp. Cannes), mše svatá, koupání v moři. Nocleh v Provence - hotel F1 (3lůžkové pokoje).

3.den: jízda Lví zátokou, kolem Montpellier, Beziers, Narbonne, Toulouse. Lurdy - poutní místo, v 16 hod. mše svatá, večerní světelný průvod. Ubytování a nocleh v hotelu, večeře(2 a 3lůžkové pokoje).

4. den: snídaně/balíček, v 6.30 hod. odjezd k Atlantiku, Bilbao, Oviedo, Samos. Nocleh v klášteře Samos na posteli nebo matraci (5 Eur), turistická večeře, credencial pro razítka na cestě. Tyto noclehy při pěším putování se platí až na místě.

5.den: teplý čaj na cestu. V Samosu začneme pěší pouť po Francouzské královské cestě. Dnes půjdeme 22 km ze Sarrie do Portomarina, zdatnější mohou jít už ze Samosu 33 km. Nocleh v poutní ubytovně (5 Eur) v Portomaríně. Turistická večeře.

6.den: teplý čaj na cestu. Z Portomarina pěšky do Palas de Rey (24,5 km). Nocleh v městské ubytovně na postelích (5 Eur). Turistická večeře.

7.den: teplý čaj na cestu. Z Palas de Rey pěšky do Arzua (29 km). Ubytování v soukromém penzionu (10 Eur). Turistická večeře.

8.den: teplý čaj na cestu. Z Arzua pěšky do Arca Pedrouzo (19,5 km). Na nocleh se vrátíme busem do Arzuy, kde si předtím necháme všechny věci (10 Eur). Turistická večeře.

9.den: teplý čaj na cestu. Pěšky z Arca Pedrouzo do cíle pouti Santiago de Compostela (20 km). Katedrála s hrobem apoštola sv. Jakuba Staršího, polední poutnická mše svatá, prohlídka města. Vystavení poutnického svatojakubského certifikátu. Nocleh v poutnické ubytovně (12 Eur). Gulášová polévka.

10.den: snídaně turistická. Dopoledne prohlídka Compostely, polední poutnická mše svatá (obří kadelnice) v katedrále. Ve 13.30 hod odjezd busem až na "konec světa" (Finisterre). Nocleh v poutnické ubytovně na posteli (12 Eur) opět v Santiagu.

11.den: v 6 hod odjezd z Compostely do Zaragozy, mše svatá v kostele P. Marie al Pinar v Zaragoze. Nocleh v Lleidě v hotelu F1 (3lůžkové pokoje).

12.den: snídaně turistická. Cesta do Avignonu - zde povinná 9ti hodinová pauza - prohlídka města, mše svatá v katedrále P. Marie, Papežský palác a most sv. Benezeta (vstupné 10 Eur), kostel sv. Agricola, radnice, divadlo, farní kostel sv. Petra. Kolem 23. hod. návrat do vlasti jen s hygienickými a bezpečnostními přestávkami.

13.den: večerní příjezd do Brna, Prostějova, Olomouce (asi ve 20 hod.).

Stravování: 2x turistická snídaně, 1x teplé párky, 1x polévka a 5x večeře, vše připraví zástupce CK. Každé ráno před pěší túrou bude podáván teplý čaj - hrníček, lžíci, utěrku s sebou

Ubytování: 2x nocleh ve 3lůžk. pokojích hotelů Formule 1 a 1x nocleh v hotelu v Lurdech s polopenzí, 7x nocleh při pěším putování - viz rozpis

Cena zahrnuje:
Autobusovou dopravu, 2x nocleh ve Formuli 1 a 1x v hotelu Lurdy s polopenzí, 2x turistická snídaně, průvodce, pojištění léčebných výloh do 100 tisíc Eur, pojištění na storno zájezdu, pojištění proti úpadku CK, jídlo dle rozpisu, credenciál.

Cena nezahrnuje:
7x ubytování při pěším putování (57 Eur), Papežský palác a most sv. Benezeta 10 Eur.

Nástupní místa:
Olomouc, Prostějov, Brno a při větším počtu poutníků dle dohody i z dalších míst na trase.

Poznámka:
Doporučené kapesné + noclehy při pěším putování 100 Eur, pohodlné oblečení, tenisky, plavky, deštník, polštářek pod hlavu, spacák, léky, nový kancionál. V autobuse možnost nápojů a polévek za Kč. Při putování pěšky se noclehy budou platit až na místě v poutnických ubytovnách, kde obdržíme také razítko do poutnické knížky (credencial).
S sebou trvanlivé jídlo. Chléb a vodu koupíme cestou. Denně možnost mše svaté, pouť často doprovází kněz.


Zájezd pořádá: CK Miklas Tour, 796 01 Prostějov, Pešinova 21, tel. 582 338 411