Zájezd z portálu Miklastour.cz

SANTIAGO DE COMPOSTELA --- CENA ZVÝŠENA A JEDEME!!!

Kód: 15063
Termín: 15.06.2023 - 29.06.2023
Cena: 18 500,- Kč

Zveme k účasti na naší už tradiční a oblíbené pouti do Compostely - 100 km pěšky po tzv. "Francouzské středověké poutní cestě". Vyjdeme z městečka Sarria, kde bude i první a druhý nocleh, pro zdatnější nabízíme výchozí místo benediktinský klášter Samos. Pětidenní putování zakončíme v katedrále sv. Jakuba v Santiagu de Compostela. Putování je v rovinatém kraji lemovaném eukalyptovými háji, takže není příliš namáhavé. Setkáte se s poutníky z celého světa. Věřím, že to bude cesta nejen za sv. Jakubem, ale i do nitra vlastní duše! "Chceš za papežem, jeď do Říma, chceš se setkat s Kristem, jeď do Svaté země, chceš se setkat sám se sebou, jdi do Compostely!"


Program zájezdu:
1. den: autobus firmy Hnát značky mercedes vyjíždí
ze Svitav v 11.00 hod. z autobusového nádraží od zastávky "Hnát"
z Olomouce ve 12.00 hod. - Jeremenkova č. 28, MHD (naproti pošty u vlak. nádraží)
z Prostějova ve 12.30 hod. - čerpací stanice u dálnice, jih Prostějov
z Brna ve 13.40 hod. - Janáčkovo divadlo na Roosveltově ul.
od Velkého Meziříčí ve 14.20 hod. - čerpací stanice Shell u dálnice, (146.km)
zastávka na Melikaně (asi 30 minut)
z Prahy v 17.00 hod. - konečná zastávka Metra B - Zličín
z Plzně v 17.45 hod. - autobusové nádraží
v 18.30-19.00 hod. od čerp.st MOL u Sv. Kateřiny (výjezd č.144 ve směru Praha-Rozvadov).
Dále cesta hraničním přechodem Rozvadov do Německa pouze s hygienickými a bezpečnostními zastávkami.

2. den: ranní hygiena na parkovišti před Lyonem. Lyon - prohlídka města (9-18 hod.), sv. Irenej, katedrála. Nocleh v Bollene - hotel F1 (3lůžkové pokoje).

3. den: jízda Lví zátokou, kolem Montpellier, Beziers, Narbonne, Toulouse. Lurdy - poutní místo, mše sv., večerní světelný průvod. Nocleh v hotelu nebo poutním domě, večeře (2-3 lůžkové pokoje).

4. den: celodenní duchovní program v Lurdech - jeskyně zjevení, baziliky, koupel v lurdské vodě, promítání o Lurdech, křížová cesta, odpolední eucharistický průvod, osobní volno. Polopenze. Nocleh v Lurdech.

5. den: snídaně turistická (balíček), v 6 hod. odjezd směr Atlantik - San Sebastian, Burgos, Leon. Zastávka v Samosu, benediktýnský klášter. Zdatnější mohou jít už dnes pěšky do Sarrie (13 km). Nocleh Sarria - soukromý penzion (8,5 Eur), turistická večeře, obdržíte credencial pro razítka z navštívených míst. Noclehy při pěším putování platí až na místě každý sám.

6. den: teplý čaj na cestu. Dnes půjdeme 22 km ze Sarrie do Portomarina po Francouzské královské cestě. Nocleh opět v Sarrii (8,5 Eur). Turistická večeře.

7. den: teplý čaj na cestu. Z Portomarina pěšky do Palas de Rey (24,5 km). Nocleh v městské ubytovně na postelích (asi 6 Eur). Turistická večeře.

8. den: teplý čaj na cestu. Z Palas de Rey pěšky do Arzua (29 km). Ubytování v soukromém penzionu (10 Eur) v Arzua. Turistická večeře.

9. den: teplý čaj na cestu. Z Arzua pěšky přes Arca Pedrouzo až k vesnici San Paio (29 km). Na nocleh se vrátíme do Arzua, kde si předtím necháme všechny věci (10 Eur). Turistická večeře.

10. den: naložení zavazadel do autobusu, teplý čaj na cestu. Pěšky do cíle pouti Santiago de Compostela (10 km). Katedrála s hrobem apoštola sv. Jakuba Staršího, polední poutnická mše svatá (obří kadidelnice - botafumeiro), prohlídka města. Vystavení poutnického svatojakubského certifikátu. Nocleh v poutnické ubytovně Seminario menor(13 Eur).

11. den: dopoledne prohlídka Compostely, polední poutnická mše svatá v katedrále. V 13.30 hod. odjezd autobusem na "konec světa" (Finisterre). Návrat na nocleh v poutnické ubytovně na posteli (13 Eur).

12. den: v 5 hod. odjezd do Zaragozy, španělská mše sv. v kostele P. Marie al Pinar v Zaragoze v 17 hod. Nocleh v Lleidě v hotelu Ibis budget.

13. den: snídaně v hotelu. Cesta na Montserrat - benediktýnský klášter, prohlídka, odjezd do Bolléne - ubytování v F1 (3 lůžkové pokoje).

14. den:v 6 hod. snídaně v hotelu. Odjezd do La Salette, poutní mariánské místo - celodenní duchovní program s možností výstupu na horu Gargas (2200m). Ve 22 hod. návrat do vlasti jen s hygienickými a bezpečnostními přestávkami.

15. den: příjezdy: Beroun, Praha (11 hod.), Jihlava, Brno (13.30 hod.), Prostějov a Olomouc (15 hod.), Svitavy.Stravování: 2x polopenze penze v Lurdech, 2x snídaně v F1, zástupce CK připraví 5x turistickou večeři. Každé ráno před pěší túrou bude podáván teplý čaj - hrníček, lžíci, utěrku s sebou.

Ubytování: 2x nocleh ve 3lůžk. pokojích hotelů F1 a 1x Ibis budget (možnost 2lůžk.pok. za příplatek 600 Kč/os/3noci) a 2x hotel nebo poutní dům v Lurdech, 7x nocleh při pěším putování

Cena zahrnuje:
dopravu zájezdovým autobusem, 2x nocleh v F1, 1x Ibis budget a 2x nocleh v poutním domě v Lurdech s polopenzí, 1x snídaně v hotelu Ibis, 1x snídaně Bollene, 5x turistická večeře při pěším putování, credencial, zkušený průvodce, pojištění léčebných výloh do 4 mil. korun, pojištění na storno zájezdu, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:
7x ubytování při pěším putování (kolem 69 EUR). Příplatek za 2lůžk. pokoj 600 Kč/os/3noci (2x v hotelu F1 a 1x Ibis budget), nutné poznačit na přihlášce a uhradit se zálohou.

Nástupní místa:
Svitavy, Olomouc, Prostějov, Brno, Jihlava, Praha, Beroun

Poznámka:
Doporučené kapesné + noclehy při pěším putování minimálně 150 Eur, pohodlné oblečení, tenisky, plavky, deštník, polštářek pod hlavu, spacák, léky, nový kancionál. V autobuse možnost nápojů a polévek za Kč. Při putování pěšky se noclehy budou platit až na místě v poutnických ubytovnách, kde obdržíme také razítko do poutnické knížky (credencial). S sebou trvanlivé jídlo. Chléb a vodu koupíme cestou. Denně možnost mše svaté ve španělštině nebo francouzštině, pokud nepojede náš kněz.
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ 40


Zájezd pořádá: Tereza Tichá Miklas, Cestovní kancelář Miklas Tour, Pešinova 21, 796 01 Prostějov, tel.582 338 411, mob.733 420 420