/images/top_ban/foto1.jpg
/images/top_ban/foto9.jpg
/images/top_ban/foto10.jpg
/images/top_ban/foto2.jpg
/images/top_ban/foto3.jpg
/images/top_ban/foto4.jpg
/images/top_ban/foto5.jpg
/images/top_ban/foto11.jpg
/images/top_ban/foto6.jpg
/images/top_ban/foto12.jpg
/images/top_ban/foto7.jpg
/images/top_ban/foto8.jpg
TuesdayÚterý 17. 5. 2022
Aneta
         tour operator +420 / 733 420 420

ZájezdyŘ Í M - VATIKÁN, letecky ZRUŠENO

Kód zájezdu: 18070
Termín: 18.07.2020 - 22.07.2020
Cena: 11 300,- Kč

Zveme na pohodový poutně-poznávací zájezd do Věčného města. Za 1,5 hodiny jsme v Římě a můžeme se věnovat programu. Jet autobusem má své kouzlo, ale i obtíže, letadlem budete stále svěží a program si opravdu "užijete". Vydejte se s námi.

 
Popis Zájezdu:
Sobota 18. července: ráno odlet z Vídně/Prahy. Přílet na letiště Fiumicino v Římě. Objednaným autobusem odjezd na hotel u nádraží Termini (je v ceně zájezdu). Uložení zavazadel a odpolední program - prohlídka papežské baziliky Santa Maria Maggiore (jesličky, starobylý obraz Panny Marie Salus populi Romani, schválena staroslověnská liturgie), bazilika sv. Prassedy, zde mše svatá v 15.30 hod. Návštěva baziliky Panny Marie Ustavičné Pomoci - redemptoristé, mozaika českého sv. Jana Nepomuka Neumana. Ubytování, nocleh.

Neděle 19. července: v 6.00 hod. převzetí snídaně v balíčku, odjezd metrem do Vatikánu. V 7.30 hod. mše svatá v bazilice sv. Petra. Prohlídka baziliky sv. Petra, interiér, katakomby, kopule (vstupné 10 eur). Polední Anděl Páně s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí. Suvenýry na Pio Borgo. Pěšky středem Říma - Andělský hrad, Andělský most, nám. Navona, bazilika sv. Anežka římské, italský senát, Pantheon, italský parlament, nám. Colona, Fontána di Trevi, nám. Venezia, národní památník Victora Emmanuela krále. Návrat metrem na hotel.

Pondělí 20. července: snídaně v hotelu. Metrem do papežské baziliky sv. Pavla za hradbami, prohlídka, medailky papežů, v 10 hod. mše svatá. Veřejnou dopravou na Aventin - sv. Sabina, sv. Anselm. Pěšky přes Isola Tiberina s kostelem sv. Bartoloměje a relikviemi našeho sv. Vojtěcha do Zátibeří - Santa Maria in Trastevere s freskou našeho sv. Václava, procházka starobylými římskými uličkami. Návštěva kostela sv. Filipa Neri. Veřejnou dopravou na hotel. Nocleh.

Úterý 21. července: snídaně. Metrem a autobusem do Kalistových katakomb, v 9.30 hod. prohlídka (vstupné 8 eur) a mše svatá. Kostelík Quo Vadis. Veřejnou dopravou k Lateránu, papežská bazilika, prohlídka. Svaté schody, sv. Kliment s hrobem sv. Cyrila, sv. Petr v okovech, Michelangelův Mojžíš, Koloseum zvenku. Veřejnou dopravou na hotel, nocleh.

Středa 22. července: snídaně. Sbalení zavazadel a uložení do přidělené místnosti. V 9 hod. mše svatá u sv. Prassedy. Prohlídka Panny Marie Andělské - postavená nad Diokleciánovými lázněmi (Michelangelo). Prohlídka Panny Marie Vítězné s připomínkou bitvy na Bílé hoře roku 1620 a sousoším - Extáze sv. Terezie z Avily od Berniniho. Ve 13 hod. odjezd autobusem na letiště, odlet do Vídně/Prahy.


________________________________________________________________________

Stravování: 4x snídaně
Ubytování: 4x dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením ve 3* hotelu v centru Říma

Cena zahrnuje:
zpáteční letenku Vídeň - Řím, 4x ubytování ve 3* hotelu v centru Říma se snídaní ve 2 lůžkových pokojích, doprava z/na letiště na/z hotel/u, pojištění léčebných výloh a pojištění na storno zájezdu, pojištění proti úpadku CK, doprovod průvodce a kněze, denně mše svatá.

Cena nezahrnuje:
možnost večeří v restauraci u hotelu za 12 eur jedna - musí být nahlášeno dopředu do cestovní kanceláře, placeno bude až v Římě. Pobytová taxa městu Římu 4 eur/noc/os, celkem 16 eur, lístky na veřejnou dopravu, jeden za 1,5 eur, počítejte s 8 lístky za 12 eur, vstupné a kapesné cca 100 eur. V pondělí po prohlídce sv. Pavla bude možnost prohlídky Vatikánských muzeí za 17 eur - místo Aventinu a Zátibeří.


Nástupní místa:
Vídeň nebo Praha

Poznámka:
s sebou pohodlné oblečení a obuv pro chození po městě, sukně pod kolena, v kostelích nutné mít zahalená ramena, hygienické potřeby, léky, deštník, fotoaparát, kancionál, batůžek na záda, bude možnost si koupit pizzu v rychlém občerstvení, v příručním zavazadle na palubě letadla nesmí být tekutiny, ani ostré kovové předměty. Zavazadlo velké max. 20 kg, příruční 10 kg.

Počet pro realizaci zájezdu je 40 osob. Přihlášky posílejte co nejdříve, jakmile se rozhodnete letět s námi. Zálohy až po Novém roce 2020.
Pokyny budou zaslány nejpozději 10 dnů před odletem.

Změna programu vyhrazena! "Na cestu s námi vyjdi, Pane..."Zájezd pořádá: Mgr. Jindřich Miklas, Cestovní kancelář, Pešinova 21, 796 01 Prostějov, tel. 733 420 420, www.miklastour.cz


 přihláška tisk zájezdu


« zpět

MIKLAS-TOUR • Pešinova 21, 796 01 Prostějov • Tel/fax: 582 336 490/582 338 411 • miklastour@miklastour.czwww.miklastour.cz